Atölyeler

SG İmalathane'nin misafirlerine önlükleri taktırdığı, kollarını sıvatıp kesme tahtalarının önüne geçirdiği ve şef bıçaklarını ellerine aldırdığı bir çalışmadır.

Türk ve Dünya mutfağından çeşitli yemek reçetelerinin içindeki malzemeler hep birlikte doğranır ve katılımcılar ile beraber uygulanır. Sonunda ortaya çıkan lezzetler afiyetle yenirken, yaşadığımız streslerden kısa bir süre de olsa uzaklaşmış olmanın keyfi çıkarılır. Atölyelerimiz oniki kişiye kadar olan gruplara hizmet verebilir. 


Özel Davetler

Davet fikrinizi bizimle paylaşın.

Vermek istediğiniz tüm davetler için (doğum günleri, yıldönümleri, şirket organizasyonları vb) bizlerle fikrinizi, isteklerinizi ve kişi sayısını paylaşmanız yeterli. Davetinizin konseptini beraber oluşturalım. Özel belirlenmiş bir konsept üzerinden ilerlemek isterseniz sizlere hayalinizdeki organizasyonu size tahsil edilmiş mekanımızda gerçekleştirebiliriz. Konseptin birlikte kararlaştırılabileceği ya da tamamen isteğinize bağlı olarak oluşturulabileceği bu etkinliklerimiz özel günlerinizi belki de şık giyinme, günlük hayattan farklı görünme derdinden kurtarıyordur kim bilir? Tabii ki, isteyenlere en şık sofralar da kurulabilir, hatta baş başa, mum ışığında özel kutlamalara bile imkanlar yaratılabilir.


Bugün Şef Benim

Çok iyi pişirdiğiniz yemekler mi var?

Önlüğünüzü ve şef şapkanızı takıp evinizden farklı bir ortamda pişirip sunmak mı istiyorsunuz? Belki de hep pişirmeyi arzu ettiğiniz ama yabancı olduğunuz tarifleri pişirmek istiyorsunuzdur. SG İmalathane mutfağında tam da bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken...

Pişirip dostlarınıza sunmak istediğiniz menüyü ve davet edeceğiniz kişi sayısını bizimle paylaşın. Malzemelerini davet gününüzde sizin için hazırlayalım.

Sizin için ne yapabiliriz?

İsterseniz sadece yardım edelim, isterseniz sadece bilgi aktaralım; isterseniz her ikisini de yapalım. Hem ev sahibi olun, hem de misafir... Etkinliğin sonunda da bırakın geri kalan işleri biz yapalım. Sizler evinize gidip gecenin yorgunluğunu değil, keyfini çıkarın.


Kültürel Yemek Sohbetleri

Yeme içmenin kültürel boyutuna vurgu yapan sohbetlerimizde yerel, mevsimsel ve sağlıklı beslenmenin yanında Anadolu ve Dünya mutfakları ve bunların tarihsel boyutlarını ele alıyoruz. Sohbetlerimiz sırasında o günkü konuyla ilişkili menüler hazırlayıp davetlilerimize sunuyoruz. Söyleşilerimiz yirmi kişiye kadar olan gruplara hizmet veriyor.


Beğen, Seç, Pişir

SG İmalathane'nin kurucusu Selda Ayşe Güleç yemek yerken öğrenmenin devam ettiği, deneyimlenen lezzetler ile bazen geçmişe bazen farklı coğrafyalara bazen de edebiyat dünyasında yolculuklara çıkılan, o yolculuklardan bugüne ulaşabilen malzemeler kullanılarak yapılan yemeklerinin deneyimlendiği, yeme içmenin kültürel boyutuna vurgu yapan projeler hazırlamakta.

İletişim

Adres: Pınar Mah. Dut Sk. 34/1
Sarıyer - İstanbul
E-Posta: info@sgimalathane.com

© 2017-2021 Temha Angelio